Aplikacje do odtwarzania podcastów

Aplikacje do odtwarzania podcastów

Wraz z rozwojem technologii, czytanie książek weszło na nieco inny poziom. Coraz chętniej sięga się po ebooki lub audiobooki, które umilają podróże i nie zajmują tyle miejsca, co papierowe książki. Często słucha się też audioseriali i podcastów. To właśnie ten ostatni rodzaj słuchowiska jest obecnie jedną z chętnie wybieranych form rozrywki. Dowiedz się, jakie aplikacje umożliwiają słuchanie podcastów i przy których tytułach szczególnie warto się zatrzymać.

Dla użytkowników Apple i Androida

Dla iOS i macOS aplikacją, która umożliwia słuchanie produkcji, jest Apple Podcast. Dzięki niej można wyszukiwać, słuchać lub pobierać podcasty. Lista synchronizuje się z kontem iCloud. Możesz ustawić prędkość odtwarzania lub drzemkę. Interfejs jest przejrzysty, zatem szybko przewiniesz fragment do przodu lub cofniesz opowieść. Z łatwością zmienisz również urządzenie, na którym odtwarzane było słuchowisko.

Spotify

Popularny serwis streamingowy do darmowego odtwarzania muzyki to Spotify. Nie jest wymagane instalowanie odrębnej aplikacji. Dzięki temu oszczędzasz miejsce w pamięci urządzenia. Dzięki funkcji subskrypcji nowe odcinki będą wyświetlane po uruchomieniu aplikacji. Dzięki temu możesz być zawsze na bieżąco. Funkcja drzemki i przewijanie ułatwiają korzystanie z serwisu. Podcasty znajdziesz w specjalnej zakładce w bibliotece. Dzięki temu możesz szybko przejść ze słuchania podcastów do słuchania muzyki.

Lecton i Google Podcasty

Ciekawą propozycją jest aplikacja Lecton. Oprócz podcastów, oferuje również wiele ciekawych audio seriali, treści sprzyjających relaksowi i wyselekcjonowany zestaw audiobooków. Dzięki bezpłatnej dostępności do lektur szkolnych sprawdzi się również w przypadku dzieci. Ciekawą opcję proponuje również Google Podcasty. Ta prosta aplikacja umożliwia wyszukiwanie i odtwarzane audycji. Możesz również subskrybować twórców.

Aplikacje do odtwarzania podcastów

Czego warto posłuchać?

Polski rynek podcastów stale się rozwija. Można znaleźć wiele tematycznych produkcji. Dużą popularnością cieszą się podcasty kryminalne. W czołówce znajduje się „Kryminatorium” Marcina Myszki i „Piąte: Nie zabijaj” Justyny Mazur. Oba opisują kryminalne zdarzenia, które miały miejsce zarówno w Polsce, jak i na świecie. Autentyczne opowieści, historie mrożące krew w żyłach i mordercy, którzy żyli jak normalni obywatele – jeśli lubisz się bać, kryminały są właśnie dla Ciebie.

Ciekawą propozycją jest produkcja „Ja i moje przyjaciółki idiotki” autorstwa Joanny Okuniewskiej. To zbiór historii dziewczyn, które kochały, popełniały błędy i potrafią to wyśmiać. Humorystyczna opowieść, która z pewnością zaskoczy w każdym odcinku. Wśród podcastów można znaleźć również wiele audycji radiowych. Najpopularniejsze stacje radiowe coraz częściej korzystają właśnie z takiego sposobu komunikacji ze słuchaczami. Tematyka podcastów jest naprawdę szeroka – od biznesu przez zdrowie, aż po zagadnienia ważne społecznie. Wystarczy włączyć odcinek i oddać się słuchowisku.