First minute czy last minute? Wakacje 2019

Choć sezon urlopowy zaczął się wraz z Majówką, to dopiero teraz Polacy zaczynają poszukiwać interesujących ofert wyjazdów na letnie wakacje za granicą. Mają do wyboru oferty biur podróży first minute, last minute albo samodzielnie ułożony plan wycieczki. Na co najlepiej się zdecydować?

Każda z propozycji wyjazdu wakacyjnego ma swojej plusy i minusy. Wybór powinien być uzależniony od czasowych i finansowych możliwości oraz oczekiwań co do urlopu. W roku 2019 za najmodniejsze kierunki wakacyjne uznaje się Bułgarię, Grecję, Hiszpanię, Portugalię oraz Maltę i Seszele.

First minute czy last minute? Wakacje 2019

First minut – czy warto?

Zastanawiasz się, czy kupić wycieczkę zagraniczną first minute i zastanawiasz się, czy warto? Oczywiście, że warto! Jeśli wybierasz się na wakacje z rodziną albo w towarzystwie grupy znajomych i przeanalizowałeś swoje oczekiwania i możliwości, to już teraz przejrzyj oferty wakacji first minute i zarezerwuj pobyt dla siebie i rodziny. Oferta wakacji first minute jest skierowana szczególnie do osób, które mają z góry określony termin urlopu, ponieważ oczekują od nich tego pracodawcy. Polecane są też szczególnie większej grupie osób, której zależy nie tylko na doskonałym programem wakacji, ale też na atrakcyjnej cenie.

Jeśli zdecydujesz się na ofertę first minute, to nierzadko możesz liczyć na wiele korzyści ze strony biura podróży. Na największe rabaty mogą liczyć rodziny z dzieckiem – biura często w zamian za wczesne rezerwacje oferują darmowe przeloty lub pobyty w hotelu dla dzieci.

Dla kogo są wakacje last minute?

Oferty last minute są najczęściej równie atrakcyjne, co wakacje first minute, ale kierowane są dla osób, które wybierają się na wakacje w pojedynkę lub dla par. W zależności od wybranego miejsca docelowego zdarzają się też oferty last minute dla 3-4 osób. Last minute to nic innego jak oferta wakacyjna, kupowana na ostatnią chwilę, czyli na 2 do 4 dni przed wyjazdem. Najczęściej decydują się na nią osoby, które wykonują wolne zawody i mogą sobie pozwolić na urlop z dnia na dzień, miłośnicy wszelkich podróży, dla których znaczenie ma atrakcyjna cena, a nie kierunek, w którym podążają oraz osoby, które marzą o wakacjach tuż po wysokim sezonie. Na próżno szukać ofert last minute w lipcu i sierpniu, czyli w wysokim sezonie. Nawet jeśli jakieś się pojawią, to najczęściej na warto się na nie decydować, ponieważ mogą się wiązać np. z noclegiem w wątpliwej jakości hotelu.

Oferty last minute to korzyści zarówno dla kupującego, jak i dla biura podróży. Wakacyjne oferty last minute pojawiają się w sprzedaży, ponieważ biura podróży jeszcze przed sezonem wykupują określoną ilość miejsc w hotelach, samolotach i autokarach. W przypadku niezapełnienia wszystkich miejsc ponieśliby straty 100%. W przypadku sprzedaży ofert last minute w niższej cenie biura muszą ponieść niewielkie koszty.