Gry planszowe dla dorosłych

Gry planszowe aktualnie przeżywają renesans. Coraz chętniej zostawiamy internet na rzecz wspólnych potkań ze znajomymi i oddajemy się pasjonującej rozgrywce. To dobra alternatywa dla każdego, kto chce się zmierzyć na żywo z innymi uczestnikami. Powstaje coraz więcej miejsc gdzie za darmo mona iść i ograć w planszówki. Gra to także świetny pomysł na prezent, dlatego podpowiadamy jakie są najlepsze gry planszowe dla dorosłych.

Wsiąść do pociągu

Gra logiczna, która daje nam spore pole do popisu. Każdy z graczy na początku losuje sobie trasę i ustawia swoje wagoniki na wyznaczonych miejscach. W czasie rozgrywki trzeba wykazać się sprytem i logicznym myśleniem dlatego, że nasze plany dojechania do celu może pokrzyżować przeciwnik. W zależności od wersji gry możesz przemieszczać się tunelami, promami i zwykłą koleją. Buduj dworce i dobywaj ekstra punkty za najdłuższą trasę. Zjedź Europę albo zobacz poszczególne kontynenty. Wybierz swój wariant gry i ruszaj po niezapomnianą przygodę.

Cluedo

Jeżeli marzysz o tym, by chociaż przez chwilę wcielić się w rolę detektywa do zadań specjalnych to ta gra będzie idealną ku temu okazją. Przed Wami do rozwiązania sprawa zabójstwa pewnego człowieka. Waszym zadaniem jest znalezienie mordercy, narzędzia zbrodni i miejsca. Podczas rozgrywki przyda się zmysł dedukcji i spostrzegawczość. Nigdy nie wiesz kto kłamie a kto mówi prawdę.

Taboo i Taboo po północy

Luźniejsza gra, która jest odpowiednikiem kalambur. Na kartce mamy napisane słowo, które trzeba odgadnąć i synonimy, których nie możesz użyć. Gra integruje i zmusza do kreatywności. Odważniejszą wersją będzie Taboo po północy, w której znajdziesz nieco odważniejsze hasła.

5 sekund i 5 sekund bez cenzury

To gra na skojarzenia. Jedna osoba z grupy zadaje Ci pytanie, na które musisz odpowiedzieć w ciągu pięciu sekund. Czas odmierza specjalna klepsydra. W klasycznej wersji najdziesz proste pytania, idealne na imprezę. Gra w wersję bez cenzury nie obędzie się bez skojarzeń, słownych przepychanek i podniesienia temperatury w pokoju.

iKnow

To gra, która łączy wiedzę z planowaniem taktyki. Każdy gracz dostaje pytanie a zadaniem reszty jest oszacowanie czy osoba zna odpowiedź na pytanie. Bogata pula pytań i adrenalina sprawiają, że gra zawsze jest fascynująca.

Spelndor

Gra karciana, która ma za zadanie wprowadzić Cię w świat handlu i bogactwa. Zbieramy klejnoty zapisane na kartach za specjalne żetony. Kiedy zbierzesz odpowiednią liczbę kruszców odwiedzi się jeden a arystokratów. Wygrywa osoba, która najszybciej zbierze konkretną liczbę punktów. Gra wciąga i wymaga logicznego myślenia. Z pewnością przyda się także obserwowanie przeciwników.

Tajniacy i tajniacy bez cenzury

Ekipę dzielimy na dwie drużyny – niebieskich i czerwonych. Rozkładamy karty na stole i wybieramy opowiadających. Mają oni za zadanie znaleźć coś co łączy kilka haseł i podać ich liczbę. Drużyna ma za zadanie znaleźć hasła w odpowiednich kolorach. Trzeba jednak uważać na tajniaka, który zabiera drużynie punkty.

Wieczory spędzone ze znajomymi nie muszą być udane. Czasami wystarczy prosta gra i zabawa przednia murowana. Planszówki możesz kupić w sklepie jeżeli lubisz je kolekcjonować i zabierać na każdą imprezę inną. Jeżeli jednak lubicie testować nowe gry to warto pójść w miejsca, w których pograć można. Zwykle serwują także gorące posiłki i dobre alkohole. Nie zawsze przecież trzeba siedzieć w domu. Również możesz wypożyczyć grę na kilka dni do domu. Pracownicy z pewnością doradzą Ci tą, która spodoba się waszej ekipie. Do grania!