Gry planszowe do wspólnej zabawy z przyjaciółmi

Czas spędzany w gronie najbliższych znajomych, osób z rodziny czy przyjaciół to znakomity moment, aby poddać się dobrej zabawie. Chcąc na długo postarać się o znakomitą atmosferę podczas spotkania, warto postawić na gry towarzyskie, które nie tylko pobudzą wyobraźnię, ale przede wszystkim zadbają o interaktywną zabawę, a także radość. Jakie więc gry powinieneś wziąć pod uwagę, przy organizacji spotkania z przyjaciółmi?

Gry planszowe do wspólnej zabawy z przyjaciółmi

1. Dixit

Pierwsza propozycja to doskonały umilacz czasu, w którym każdy z uczestników zabawy jest w stanie wykazać się kreatywnością i tym, co skrywa się w jego wyobraźni. Gra polega przede wszystkim na skojarzeniach, które tworzą zarówno niesamowicie namalowane karty z obrazkami, jak i również hasła wypowiedziane przez uczestników planszówki. Jedna osoba nadaje dowolne hasło w postaci zdania, tekstu piosenki, pojedynczego słowa, a reszta zgaduje, dokładając też swoje propozycje kart. Później następuje kolej następnego gracza i tak do końca gry, aż ktoś nie osiągnie 30 punktów na planszy. Wielokrotnie podczas zabawy zaskoczysz się tym, jak ciekawe skojarzenia i pomysły miałeś wspólnie z przyjaciółmi. Duża ilość kart, którą można powiększać o kolejne zestawy talii, sprawia, że można grać bez końca.

2. Nosz Kur*a

Pozycja ta to nic innego jak odmiana popularnej gry Taboo. W odróżnieniu od niej jest dostępna darmowa wersja, ale i z mniejszą ilością haseł. Sama otoczka i design gry przyciąga uwagę i zachęca do wspólnej zabawy. Dzieląc się na 2 drużyny, osoby próbują zgadnąć hasło narratora. Ten, opowiadając o nim, nie może uwzględnić słów, które jak się okazuje, same się nasuwają, aby ich użyć w opisie danego hasła. Zabawa pociąga za sobą śmieszne sytuacje, w których opisywane hasło nie jest całkiem jednoznaczne. Poza tym, jak ktoś omyłkowo złamie zasady, to zawodnicy z przeciwnej drużyny mają prawo nadusić kurczaka i ominąć następującą turę, co w rezultacie daje naszej ekipie 0 punktów.

3. 7 Second Challenge Po Polsku

Przy braku pomysłów na wspólną zabawę w towarzystwie, najlepiej jest chwycić po tę aplikację. Gra na smartfony przeznaczona na większe grono osób, narzuca uczestnikom wykonywanie dowolnych zadań, jakie wybiera sam program. Polecenia te wybiegają poza takie zadania jak”zachrumkaj jak świnia”, „zachowuj się jak gwiazdor XXX” czy „wymień miasta na literę S” i wiele innych. Najważniejsze dla samej zabawy jest fakt, że gra ma do zaoferowania blisko 800 – 1000 poleceń, co pozwala towarzystwu bawić się przez wiele godzin. Sama pojedyncza rozgrywka kończy się, gdy któryś z graczy, jako pierwszy zdobędzie 7 punktów. Prosty interfejs produktu nie powinien jednak zniechęcać, gdyż aplikacja potrafi dostarczyć wiele satysfakcji w trakcie wspólnej zabawy ze znajomymi.

4. Dark Stories

Ci, którzy lubią zagadki i kryminały mogą się poddać wspólnej zabawie z Dark Stories. Gra ta będąca darmową alternatywą dla dość wszechstronnej karcianki „Czarne Historie”. Pozycja ta doskonale się sprawdzi nie tylko podczas imprezy, ale także podróży, przerwie w szkole czy nawet podczas przechadzki na dworze. Gra skupia się na opowiedzeniu treści uczestnikom gry, stanowiącej finałowe zakończenie zagadki. Dostęp do rozwiązania, a więc sposobu przebiegu i przyczyny, w wyniku której, doszło do takiej sytuacji, zna jedna osoba. Reszta uczestników zadaje pytania, na które znający rozwiązanie może wyłącznie udzielać odpowiedzi „tak” lub ”nie”. Co ważne rozgrywka wymaga wykazać się kreatywnością i pomysłowością, bo same sytuacje uchodzą za dość skomplikowane.