Gry planszowe – sposób na spędzanie wolnego czasu

Choć gry planszowe znasz z dzieciństwa i właśnie z tym okresem głównie Ci się kojarzą – może warto do nich powrócić? Oderwij się na chwilę od życia w biegu. Taki sposób spędzania wolnego czasu to szansa na odrobinę wytchnienia, rozmowy i pogłębienie więzi z bliskimi.

Czym się kierować wybierając odpowiednią grę planszową?

Jeśli decydujesz się na zakup gry planszowej, uwzględnij kilka czynników, które niewątpliwie wpłyną na jakość rozgrywki zarówno Twojej, jak i rodziny czy przyjaciół. Tematyka gry – wśród dostępnych opcji znajdziesz przygodowe, strategiczne, wymagające przedsiębiorczości, a nawet aktywności fizycznej, dlatego wybór zależy od indywidualnych preferencji. Weź również pod uwag liczbę i wiek graczy. Wszystko zależy od tego, czy planujesz wieczorny relaks ze swoim ukochanym czy posiadówkę ze znajomymi. Koniecznie sprawdź, do jakiego wieku rekomendowana jest dana gra i jaki posiada poziom trudności. Może sięgniesz po te przeznaczone wyłącznie dla dorosłych? Na rynku nie brakuje także planszówek, które dostarczają znakomitej rozrywki każdemu, niezależnie od wieku.

Czas trwania rozgrywki to również element, który warto sprawdzić. Dostępne są szybkie gry, ale możesz także oddać się wielogodzinnej przygodzie. To, co także się liczy, szczególnie podczas wycieczek, to wielkość i opakowanie. Niewielkie, metalowe pudełka z łatwością spakujesz i przetransportujesz bez uszkodzenia wnętrza. Są i takie, które zajmują sporą przestrzeń, szczególnie podczas rozgrywki. Szeroki wybór planszówek sprawia, że każdy znajdzie idealną dla siebie.

Które gry są chętnie wybierane przez miłośników planszówek?

Planszówką, której z pewnością pominąć nie można, jest Monopoly. To już klasyka przeznaczona zarówno dla młodszych, jak i starszych graczy. Kupuj domy za otrzymaną sumę pieniędzy, a w miarę wzbogacania się stawiaj budynki i hotele. Wygrywa osoba, która dokona najkorzystniejszych inwestycji i zostanie z największą ilością gotówki. Z kolei familijna gra 5 sekund opiera się na zasadach, które każdy pojmie w mig. Wybrany gracz musi odpowiedzieć na 3 zadane pytania w zaledwie 5 sekund. Pokonałeś rundę bez pomyłki? Zbliżasz się do mety! W zestawie znajdziesz specjalny czasomierz, który nie pozwoli na oszustwa.

Jeśli szukasz czegoś na imprezę, koniecznie postaw na Taboo. W tej grze gracz musi odgadnąć, jakie słowo znajduje się na karcie, w czym pomaga mu jego zespół. Grupa odpowiedzialna jest na naprowadzenie członka drużyny na odpowiedź, jednak bez użycia konkretnych słów. Ta gra towarzyska zagwarantuje Wam mnóstwo zabawy i rozrywki. Zamień samotne spędzanie zimowych wieczorów przed ekranem telewizora na solidna dawkę rozrywki w gronie najbliższych. Gry planszowe idealnie sprawdzą się podczas długich popołudni, a także imprezowych nocy z paczką znajomych. Nie daj się nudzie z grami planszowymi!