Kilka sprawdzonych sposobów na bycie ekomobilnym

Zauważalny rozwój miast przekłada się nie tylko na jego infrastrukturę, ale także sposób na przemieszczanie się mieszkańców po nim. Widać wyraźnie, że małymi kroczkami odchodzimy od tradycyjnych rowerów czy hulajnóg, ale co najważniejsze, zastępujemy nowszymi rozwiązaniami samochody za sprawą innych środków transportu. Wzrastający trend ekomobilności w połączeniu z przystosowanymi do tego urządzeniami, doskonale wpasowują się na kształt polskich miast, a co za tym idzie i lepsze zdrowie obywateli. Do nich należy kilka pojazdów, które znacznie ułatwiają przemieszczanie się po centrach rozrywki.

1. Rower na minuty

Do jednych z pierwszych środków lokomocji na mieście, o których trzeba koniecznie wspomnieć, należy rower. W stolicy nie tylko Warszawy, ale i innych większych oraz mniejszych miast można napotkać te jednoślady na minuty. Chociaż zdarzają się małe mankamenty, w postaci np. spadania z nich łańcucha, ale posiadają urok i są na tyle sprawne, że doskonale się sprawdzają jako rozwiązanie, aby przejechać się jednorazowo po mieście albo z konkretnego punktu do punktu. Niektóre z nich mogą być elektryczne, dzięki czemu mogą łatwiej przyspieszać, używając stosunkowo mało siły.

2. E-hulajnoga

To całkiem świeży trend, z którego coraz liczniejsza grupa osób korzysta, W samej Warszawie istnieje blisko 5 przedstawicieli udostępniających elektryczne hulajnogi do jeżdżenia po mieście. Niezależnie od firmy, każda prezentuje dopracowany design, a jazda nią potrafi znacznie ułatwić przemieszczanie. Jako że nie trzeba jej zostawiać w specjalnych, oznakowanych stacjach, pozwala dojechać w każde miejsce, do którego nie dociera komunikacja miejska. Mając e-hulajnogę, zaoszczędzisz czas, w którym mógłbyś stać samochodem w zatłoczonym korku. W dodatku sama przejażdżka sprawia sporą radość

3. Skuter

Do niedawna same e-hulajnogi wydawały się dość nietuzinkowym pomysłem, ale zmieniło się to po wprowadzeniu na ulicę skuterów na minuty, które stanowią jeszcze bardziej ekstrawaganckie rozwiązanie. Nie do pomyślenia, ale jednak – będąc w mieście, możesz łatwo znaleźć i zarezerwować pojazd. Na koniec jazdy musisz tylko pamiętać, aby zaparkować we właściwym miejscu. Zanim wyruszysz w trasę, nie zapomnij ściągnąć specjalną aplikację oraz się zarejestrować. Wtedy śmiganie skuterem po mieście będzie już możliwe.

4. Carsharing

Już od jakiegoś czasu, zwolennicy czterech kółek mogli zobaczyć w polskich miastach auta na minuty. Ci, którzy na co dzień poruszają się samochodem, mogą być bardziej przychylni, aby skorzystać właśnie z tej opcji przejazdu. Wypożyczając samochód, możesz przyczynić się do lepszego stanu środowiska, gdyż ich standardem stają się pojazdy elektryczne lub hybrydowe. Najważniejszą zaletą tego rozwiązania jest komfort, gdyż do samego uruchomienia i wejścia do samochodu, wystarczy wczytać kod QR z telefonu. Rozpowszechnianie tej formy usługi, służy propagowaniu lepszego utrzymania stanu środowiska. Poza tym jest to doskonałe udogodnienie, w którym używasz samochodu, kiedy jest Ci najbardziej potrzebny.

5. Mobilne taksówki

Mobilne taksówki – Kilka sprawdzonych sposobów na bycie ekomobilnym

Na ulicach miast zagościły niedawno także nowoczesne usługi taksówkarskie. Ich zaletą są między innymi udostępniane dla Klientów promocje i nowości. W konkretnej usłudze mytaxi Lite pasażerowie są dokładnie z góry zapoznani z ceną przy zamawianiu kursu, który jest płatny za pomocą aplikacji. Atrakcyjne zniżki to nie jedyna zaleta nowoczesnych mobilnych taksówek. Jest nią także możliwość przewozu kilku osób, które jadą w tę samą stronę. Miejsce w samochodzie się nie marnuje, a przy okazji możemy nawiązać nowe relacje z przypadkowo spotkanymi pasażerami.