Magiczna podróż do innego wymiaru

Z pewnością nieraz chciałeś poczuć prawdziwą moc i przenieść się do magicznego świata pełnego czarów, fantastycznych zwierząt i prostych rzeczy. Jeżeli jesteś fanem Harrego Pottera to właśnie będziesz miał okazję poczuć się chociaż przez chwile jak bohaterowie sagi o młodym czarodzieju. Zapraszamy na wycieczkę po miejscach, w których kręcono filmy. Wystarczy, że wybierzesz się do Londynu. Poczuj magię na własnej skórze!

Leadenhall Market, Londyn

Ulica Pokątna, jedna z pierwszych scen, które dzieją się w magicznym świecie. Z pewnością pamiętasz rzędy sklepów ze wszystkimi rzeczami, które są na obowiązkowej liście. Kociołki, książki, różdżka, komplet szat, aż w końcu zwierzątko. Jeden z najstarszych marketów w Londynie. Kusi sklepami i stylowym wnętrzem. Być może spotkasz tam Hagrida, który doradzi Ci co kupić?

Kings Cross St. Pancras, Londyn

Stacja kolejowa Kings Cross codziennie wita setki tysięcy pasażerów. Przywitała także epipę filmową. Będąc tutaj koniecznie odszukaj Peron 9 i 3/4. Być może uda Ci się wepchnąć wózek w ścianę i zdążyć na pociąg? Z pewnością znajdziesz wózek z walizkami, z którym możesz zrobić sobie zdjęcie. Tuż obok jest magiczny sklep z ogromną ilością gadżetów.

Goathland, Yorkshire

Po tym jak znalazłeś się w expresie Hogwart na peronie pierwszorocznych przywita strażnik kluczy i gajowy. To waśnie ten peron można na własne oczy zobaczyć w Goathland. Być może właśnie najeżdżają nowi uczniowie pełni energii i zaangażowania do nauki?

Katedra w Durham, hrabstwo Durham

Kolejnym miejscem jest właśnie Katedra. To tam znajdziesz zabytkowe ganki, które pełniły rolę Hogwartu. Dziedziniec, który się przewijał przez niemalże wszystkie części również. Jedno z pomieszczeń pełniło rolę Sali lekcyjnej.

Christchurch, Uniwersytet Oksfordzki

Jedno z najważniejszych miejsc w szkole. Wielka Sala. To tam wita nas Tiara Przydziału, która na następnych 7 lat zapewnia nam dom i opiekuna. Tam zjesz wspólnie z innymi uczniami posiłki. W tej Sali zaczynamy i kończymy rok szkolny. W okresie świątecznym znajdziesz tam wielką choinkę i dający ciepło kominek. Tutaj także jadają profesorowie a posiłki pojawiają się na stołach magicznie. Katedra w Gloucester, Gloucester Zapewne znasz historię duch dziewczyny, która mieszka w pewnej łazience. Tak, to Jęcząca Marta. W katedrze znajdziesz łazienkę w której sobie mieszka. Tutaj także zobaczysz wejście do pokoju wspólnego Gryfonów i korytarz, na którym kiedyś na jednej ze ścian Ginny Weasley napisała krwią napis o otwartej Komnacie tajemnic. Strzeż się wrogu dziedzica.

Warner Bros. Studio Tour. The Making of Hary Potter

Będąc w Londynie nie sposób ominąć studia wytwórni filmowej. Warner Bros przygotował wielkie hale, w których zamknięte zostały plany zdjęciowe, kostiumy, rekwizyty i zwierzęta z niemal wszystkich części. Wejdziesz do wielkiej Sali i z bliska zobaczysz Express Hogwart. Hagrid otworzy Ci wrota do zakazanego lasu, a w pokoju wspólnym Gryfoni pokażą Ci jak grać w szachy. Wytwórni pozwala zajrzeć do klas i pomieszczeń, które bardzo dobrze znasz z filmów. Osobiście możesz zapukać do domu przy Privet Dirve 4 i wskoczyć do Błędnego Rycerza. Zimą ekspozycję pokrywa śnieg. Całość wycieczki wieńczy ogromny sklep w całości wypełniony gadżetami z Harrego Pottera.

To już wszystkie lokacje jakie możesz zwiedzić podczas jednej podróży. Jeżeli chcesz poczuć odrobinę magii to taka wycieczka, nieco sentymentalna z pewnością Ci się spodoba. Oczywiście wiele innych atrakcji możesz znaleźć także w samym sercu Londynu, takie jak budka, która przeniesie cię do ministerstwa magii czy stacja metra, na której Harry spotkał się z Dubledorem. Odkryj wspaniały świat magicznych wspomnień i podążaj śladami ulubionych bohaterów.