Planujesz życie zero waste? Szampony w kostce to hit dla Ciebie!

Każda włosomaniaczka jest na bieżąco z nowymi trendami – nic więc dziwnego, że szampony w kostce powoli zyskują szerokie grono zwolenniczek. Są nie tylko naturalne, ale też ekonomiczne, dlatego coraz częściej sięgają po nie świadome konsumentki. Jeśli jeszcze nie jesteś jedną z nich lub chcesz dowiedzieć się więcej o szamponach zero waste, dobrze trafiłaś!

Czym są szampony w kostce?

Zaczynając od podstaw, szampon w kostce to skondensowana forma tradycyjnego szamponu w płynie. Choć mają te same właściwości oczyszczające i myjące, ten szampon bez chemii znacznie łatwiej odróżnić od innych naturalnych szamponów – i chodzi tu nie tylko o formę, jaką przybierają. Szampon w kostce jest znacznie wydajniejszą i ekologiczniejszą alternatywą, która może być diametralnym krokiem naprzód dla każdego, kto swoją życiową filozofię opiera o filozofię zero waste.

Szampony i inne kosmetyki zero waste – zaufaj naturze

Idea zero waste to chęć zmniejszenia generowania produkowanych odpadów – oznacza to jednoczesne przyczynianie się do troski o środowisko. Postępowanie zero waste zakłada wykorzystanie każdego produktu do końca – przejawami tego zachowania jest choćby korzystanie z własnych siatek, jak i wybieranie materiałów, które można poddać recyklingowi. Pomocne w realizacji tej filozofii okazują się szampony i kosmetyki zero waste. Inwestycja w tego typu produkty to postawienie przede wszystkim na wydajność, przy okazji której z pewnością zaoszczędzisz.

Jaki wybrać szampon w kostce?

Rozpoczynając życie bliżej natury, z pewnością sięgasz po kosmetyki naturalne – sklep, który je oferuje, musi też inwestować w nowoczesne rozwiązania, jakimi są szampony w kostce. Wystarczy wybrać ten, którego właściwości odpowiadają potrzebom Twoich włosów – z pewnością uda Ci się znaleźć szeroką gamę szamponów do włosów farbowanych, zniszczonych czy przetłuszczających się. Naturalny skład oznacza też intensywny, choć niedokuczliwy zapach, który z pewnością utrzyma się na włosach.

Jak myć głowę szamponem w kostce?

Wbrew pozorom nie jest to trudne, choć i podczas tej czynności łatwo popełnić błędy. Częstym zarzutem kierowanym pod adresem szamponów w kostce jest fakt, że niszczą włosy – w większości przypadków zniszczenia te są efektem nieumiejętnego mycia głowy. W końcu pocieranie szybkimi ruchami delikatnych kosmetyków pod włos nie może być korzystne dla struktury włosów.By odpowiednio umyć włosy szamponem w kostce, najpierw trzeba go zmydlić – skondensowana formuła mocno się pieni, więc możesz to zrobić w dłoniach przy pomocy wody, lub zawczasu przygotować sobie pianę w miseczce lub słoiku i to nią myć włosy. Pamiętaj, że najlepsze efekty da namydlanie głowy z włosem oraz namaczanie ich ciepłą, a spłukiwanie chłodną wodą. Po umyciu dobrze osusz kostkę, by znów mogła Ci służyć swoim składem za kilk