Podróż koleją transsyberyjską – niesamowite doznania, których się nie zapomni

Każda podróż to szansa na przeżycie wyjątkowych chwil. Już od dziecka mogłeś się natknąć w bajkach i filmach na wiele obrazów podróży w nieznane, które trwały więcej niż jeden dzień. Do takich należą bowiem przejazdy kolejowe, ale nie takie zwykłe, ale w postaci Kolei Transsyberyjskiej, której trasa prowadzi z Moskwy do Paryża. To świetna propozycja, która dostarczy wielu wrażeń oraz pełni doskonały środek transportu, szczególnie dla tych, którzy boją się latać. Co się więc skrywa na pokładzie tego niesamowitego pociągu?

Pociąg transsyberyjski – hotel i pojazd w jednym

Podróż w relacji przebiegająca od Moskwy, przez Warszawę, aż do Paryża trwa blisko 36 godzin, w którym to czasie pociąg pokonuje blisko 3500 km. Spośród tras w Europie jest ona drugą co do długości. Dlatego też tak wielu, kierując się marzeniami, pragnie odbyć taki wyjazd – w luksusie i poczuciem dostatku.

Porównanie samego pociągu do hotelu na kółkach jest tu jak najbardziej na miejscu. Wynika to, chociażby z rodzajów wagonów, dostępnych w kilku standardach: 2 klasa, 1 klasa, 1 klasa – singiel, klasa biznesowa i klasa biznes – singiel. Każda z nich jest odpowiednio dostosowana do ilości osób i pod względem wymaganej jakości. W kabinach dla większego grona pasażerów znajdują się schludne siedzenia, umywalka, lampki nocne, leżanki czy klimatyzacja. Na kilkugodzinny przejazd taki przedział jak najbardziej wystarczy, co innego podróżujące w nim osoby, które przebyły całą trasę. Odnosząc się do przedziałów dla 1 klasy, to są one bardzo podobnie wykonane jak te z drugiej klasy. Różnica ta polega głównie na dwóch łóżkach w pomieszczeniu, co swoją drogą stanowi idealne rozwiązanie dla podróżujących par.

Podróż koleją transsyberyjską – niesamowite doznania, których się nie zapomni

Zwracając uwagę na jakość podróży Koleją Transsyberyjską, warto też zwrócić uwagę na inne istotne rzeczy. Wchodząc już do samego pociągu, da się napotkać rosyjskich konduktorów. Komunikacja z nimi powinna być bezproblemowa, gdyż większość z nich posługuje się językiem francuskim, angielskim, a także niemieckim. Najważniejszą kwestią, na jaką liczą jednak pasażerowie to poczucie luksusu. Zaczynając od wygodnych miejsc leżących, można dalej zabrnąć do wygody, jaka charakteryzuje głównie biznes klasę. W porównaniu z wyżej wymienionymi standardami, w klasie biznes przedziały są wyposażone w osobiste toalety i prysznic. Dla przedstawicieli tej klasy udostępniono też specjalny bar, w którym można swobodnie napić się kieliszka wina i posmakować innych trunków. Poczucie luksusu doświadczysz także w wagonie restauracyjnym, w którym skosztujesz wyszukanych dań, serwowanych na świeżo. Dzięki temu posiłki podawane w Kolei Transsyberyjskiej postrzegane są za bardzo dobre.

Komfort i luksus – proporcjonalny do swojej ceny

Można się domyślić, że dopracowane nawet w najdrobniejszych szczegółach, jawią się jako prawdziwa wygoda, w porównaniu z innymi przejazdami kolejowymi. Adekwatnie do zakosztowanego luksusu, trzeba się liczyć z wysoką ceną. Tak jak klasa waha się między ceną 320. a 150 euro, tak specjalne salonki biznesowe dla zamożnych sięgają pułapu co najmniej 1000 euro. Nie każdy będzie chciał więc zdecydować się na taki wydatek. Unikalny styl i przeżycia mogą być warte podjęcia się takich kosztów. Dlatego, jeśli zapragnąłeś niesamowitej podróży po Europie, to z powodzeniem możesz postawić na Kolej Transsyberyjską, która dostarczy Ci niesamowitych wrażeń.