Prezenty komunijne – z czego najbardziej ucieszy się Twoje dziecko?

Maj to miesiąc, który kojarzy się nie tylko z pierwszymi początkami upalnej pogody, ale także z I komunią św. Jako gość, bądź rodzic z pewnością będziesz chciał obdarować swojego podopiecznego trafionym podarunkiem, który sprawi, że ten dzień będzie dla niego wyjątkowy. Specjalnie dla Was zamieszczamy spis najpopularniejszych, a co za tym idzie i udanych prezentów dla dzieciaków z mijającej okazji. Na co więc się zdecydować?

Prezenty komunijne – z czego najbardziej ucieszy się Twoje dziecko?

1. Rower

Choć nie jest on uznawany za nadzwyczajny pomysł, to jest trafiony pod bardzo wieloma względami. Dziecko pierwszokomunijne znajduje się na etapie, w którym następuje dość pokaźny wzrost. Rower dopasowany bardziej do standardowych rozmiarów będzie słusznym wyborem. Szczególnie jeśli weźmiesz też pod uwagę wzrastającą u dziecka większą samodzielność oraz nadchodzący w czwartej klasie egzamin na kartę rowerową. Najczęściej na takie wręczenie upominku decydują się chrzestni, ale przy wcześniejszym uzgodnieniu może to zrobić każda inna osoba z rodziny i bliskich przyjaciół.

2. Dewocjonalia

Nie można zapomnieć, że sama uroczystość to jednak osiągnięcie przez dziecko ważnego dla Chrześcijan etapu. Z tego względu warto się pochylić nad wyborem pamiątek religijnych takich jak medaliki, krzyżyki, pisma święte, ikony religijne czy inne upominki ze srebra. Nawiązując do edukacji religijnej najmłodszych, dobrym pomysłem jest sięgnięcie po bardziej nowoczesne warianty, takie jak Biblia w formie komiksu, która będzie stanowić jednocześnie doskonały zasób wiedzy oraz rozrywki.

3. Smartfon

Jeśli dziecko nie posiada jeszcze telefonu, to jest to znakomity czas, by mu go sprezentować. W dzisiejszych czasach łatwy dostęp do komunikacji i bycie mobilnym są bardzo istotne. Pójście do szkoły, wyjazd na zieloną szkołę, a także inne sytuacje w ciągu roku będą wymagały lepszego kontaktu z podopiecznym. Pamiętajmy też, że nie jest to upominek wręczany tylko ze względów bezpieczeństwa, ale też zapewniający doskonałą rozrywkę. Interesujące, interaktywne aplikacje i możliwości smartfonów mogą znacząco rozwinąć umysł młodego człowieka. Ważne jest jednak, aby dziecko umiało znaleźć w tym umiar. Zastanów się, gdyż jest to bardzo pożyteczny prezent, idealny na Komunię.

4. Sportowe gadżety i sprzęt

Młody chrześcijanin jest w takim wieku, że z pewnością ma już swoje zainteresowania. Nawet jeśli ich nie ma, to w łatwy sposób możesz w nim rozbudzić ochotę i chęć doskonalenia się w wybranym sporcie. Najpopularniejsze pod tym względem byłyby nowe korki, ale jeśli jest fanem tenisa, to można kupić mu dopasowaną do niego rakietę. W przypadku innych dyscyplin też nie ma granic, aby zatroszczyć się o jeszcze lepszy dostęp do uprawiania sportu. I Komunia dziecka sama tworzy idealną okazję, aby rozpocząć przygodę i rozwijać w sobie nowe pasje.

5. Hobbypo prostu

Choć nie jest to prezent, ale oczywiście cenny obszar w życiu Twojego dziecka, to warto się przyjrzeć bliżej jego zainteresowaniom. Kupno na I Komunię akcesoriów, które mogą tylko jeszcze bardziej pogłębiać pasję podopiecznego, to chyba najlepsze co możesz mu dać. Autentyczną radość mogą przecież dać aparat fotograficzny dla pasjonata robienia zdjęć, zestaw do malowania dla duszy artysty, czy akcesoria gamingowe dla prawdziwego miłośnika e-sportu – pomysłów jest wiele, ale to wszystko zależy od zainteresowań Twojego dziecka. Przy I Komunii pomyśl o nim i podaruj mu coś, o czym z pewnością marzył.