Rozwój rynku tytoniowego – glo, snus, e-papierosy i co jeszcze?

Palenie papierosów uchodzi za jeden z największych nałogów w Polsce. Na szczęście rozwój nowoczesnej technologii sprawia, że miłośnicy palenia otrzymują alternatywy, które lepiej wpłyną na zachowanie dobrego zdrowia u palaczy, jednocześnie utrzymując ten sam efekt, przyjemność i wrażenia, jakie towarzyszą im po spaleniu każdego pojedynczego papierosa. Rynek tytoniowy, w Polsce, jak i na świecie, powiększa się o nowe, innowacyjne rozwiązania, które mogą zmienić oblicze palenia tytoniu w ciągu już najbliższych 20 lat.

Chcesz zapalić? Do wyboru masz kilka opcji

Podgrzewacze tytoniowe

Aktualnie nie trudno odgadnąć, że z wyrobów tytoniowych najczęściej Polacy sięgają po tradycyjne papierosy. Wyrób ten jest spopularyzowany na całym świecie i mimo wprowadzania nowszych rozwiązań w wielu krajach to klasyczne papierosy wiodą prym na rynku. Jednakże dzięki takim koncernom jak British American Tobacco, wielbiciele papierosów mogą w Polsce nabyć również e-papierosy, które już zyskały spore grono zwolenników, a także nowo wprowadzony od niedawna produkt zwany glo, czyli inaczej podgrzewacz tytoniu. Takie gadżet zapewnia bardzo podobne, zbliżone doświadczenie co tradycyjne palenie papierosów, ale jest ono zdecydowanie mniej obarczone ryzykiem chorowania na raka. Używanie glo jest poza tym bardzo intuicyjne i proste, do czego wystarczy wyłącznie jeden przycisk i jedno ładowanie baterii, zdolne wytrzymać nawet 30 pojedynczych sesji.

Jeśli chcesz zakupić taki podgrzewacz tytoniu, to masz do wyboru aż 4 kolory. Przy zakupie należy pamiętać o nabywaniu wkładów tytoniowych, specjalnie do tego przeznaczonych i to wyłącznie do podgrzewania.

Szukający dobrej alternatywy do glo, mogą postawić też na urządzenie IQOS. W porównaniu ze zwykłymi papierosami wytwarza ono aż 90-95% niższe substancji toksycznych dla organizmu. Dzięki temu znacząco ogranicza się ryzyko potencjalnego pogorszenia się zdrowia.

Snus – wyrób skandynawski dla palących

Jednym z alternatywnych rozwiązań, z jakim mogą się napotkać wielbiciele palenia papierosów stanowi skandynawski snus. Jest to używka bardzo popularna w Szwecji, Finlandii czy Norwegii, która sporządzana jest na bazie tytoniu. Z samego wyglądu przypomina tabakę, ale zażywana jest w formie doustnej. Służy ona w celu wchłaniania wyłącznie nikotyny (bez dymu). Aby tego dokonać, wystarczy umieścić snus na górnej lub dolnej wardze i poczekać aż się zacznie wchłaniać.

W przypadku snus trzeba go przechowywać w lodówce, ze względu na aż 50% zawartości wody. Samą używkę sporządza się ponadto z liści tytoniu oraz soli, która nawilżana jest gorącą parą wodną. Ci którzy szukają dobrej alternatywy do palenia papierosów, mogą z powodzeniem sięgnąć po snus, który zawiera jeszcze więcej tytoniu niż tradycyjny wybór nikotynowy.

E-papieros – najpopularniejszy z możliwych wariantów

Rozwój rynku tytoniowego – glo, snus, e-papierosy i co jeszcze?

Przy wyborze zbliżonych opcji do palenia papierosów, nie można zapomnieć o elektrycznych papierosach. Z wymienionych i dostępnych rozwiązań, to one są najbardziej rozwinięte na rynku. Działając jak urządzenie inhalacyjne, sprawia wrażenia jak przy paleniu tradycyjnych papierosów. Co ważne e-papieros jest bardzo intuicyjny w użytkowaniu, a szeroki wybór aromatów oraz akcesoriów pozwala na dowolne komponowanie swoich doznań. Aktualne elektryczne papierosy przypominają bardziej długopis, ale i od tego powoli się odchodzi, proponując klientom gadżety w kształcie fajek czy cygara. W połączeniu z różnorodną kolorystyką można dopasować urządzenie pod swoje gusta i potrzeby.