Smartwatche – przegląd najciekawszych modeli

Urządzenia mobilne cieszą się bardzo dużym zainteresowaniem. Nie tylko smartfony zyskują coraz większe uznanie, ale również smartwatche uchodzą za wybitne rozwiązanie. To właśnie one mają największą popularność w zakresie urządzeń ubieralnych (ang. wearables) i wśród użytkowników którzy je nabyli, traktowane są jako świetny dodatek do stylizacji, zaopatrujący właściciele w przydatne udogodnienia. Będąc już jakiś czas na rynku, doczekały się wielu ciekawych modeli, z którymi warto się zapoznać. Jeśli nie wiesz jeszcze, jaki smartwatch dla siebie wybrać, to skorzystaj z naszej listy atrakcyjnych propozycji.

Apple Watch Series 3

Osoby, które poszukują subtelnego designu, odbiegającego od sportowych modeli, proponujemy zakup Apple Watch 3. To właśnie za sprawą kolorów i wygładzonych krawędzi sprawia, że jest łagodniejszy w odbiorze i w swym charakterze. Ten egzemplarz charakteryzuje się dobrym i wysokim wyświetlaczem 1,65’’, którego rozdzielczość wynosi 312 x 319 pikseli. W porównaniu z wcześniejszymi pozycjami oferowanymi przez markę Apple ta wersja posiada większą wbudowaną pojemność w zakresie 16 GB, jak i nieco wydajniejszą baterię, dzięki której smartwatch jest w stanie wytrzymać 18 godzin bez ładowania.

Smartwatche – przegląd najciekawszych modeli

Samsung Gear Sport

Pod względem designu model przykuwa oko, dostarczając użytkownikom zegarka wiele wariantów kolorystycznych do dobrowolnej konfiguracji. Posiadając 79 różnych tarcz, można zmieniać barwę oraz sposób w jaki wyświetlają się informacje pojawiające się na smartwatchu. Sam silikonowy pasek w podanym modelu dostępny jest w trzech kolorach. W odniesieniu do jego funkcjonalnych aspektów to pozwala między innymi na automatyczne wykrywanie aktywności, mierząc działanie i ruch właściciela. Przyznane mu certyfikaty potwierdzają, że można go używać do wszelkiego rodzaju ćwiczeń, także tych w wodzie czy pod gołym niebem.

Xiaomi Amazfit

Ten model to z pewnością propozycja dla sportowców i ludzi spędzających, aktywnie czas. Model od Xiaomi jest wyposażony w monitor aktywności, takich jak: krokomierz, obliczanie przebytego dystansu, licznik kalorii, prędkość itp.). Nie zabraknie w urządzeniu też mp3, co wraz ze wbudowanymi aplikacjami, stanowi doskonały zestaw udogodnień w trakcie treningu. Wedle słów producenta, smartwatch będzie w stanie wytrzymać do 5 dni na jednym ładowaniu baterii, a w samym trybie czuwania nawet do 11 dni.

Forever SB-400

Osoby szukające w miarę taniej opcji mogą z powodzeniem postawić na gadżet Forever SB-400. Choć pod względem designu nie prezentuje się najlepiej, to jego funkcjonalność nadrabia z nawiązką te zaległości. Tak jak w przypadku innych markowych smartwatchy, zegarek posiada takie funkcje jak krokomierz, ponad 20 trybów sportowych czy monitor tętna. Aby mieć dostęp do wszystkich operacji, należy wcześniej sparować aplikacje z telefonu z urządzeniem za pomocą Bluetooth. Na jednym ładowaniu baterii smartwatch ten będzie mógł wytrzymać nawet do 7 dni.