Świeca świecy nierówna

Blask świec i ich aromat to świetny dodatek do każdego mieszkania. Wraz z rozwojem technologii do świec dołączyły również woski, które można palić w specjalnym kominku z podgrzewaczem. Ostatnio jednak swój prym wiodą naturalne świece sojowe. Są to przede wszystkim wyroby ekologiczne i przyjazne dla środowiska, charakteryzujące się przy tym nieco wyższymi cenami. Jednak wciąż wiele osób nie zdaje sobie sprawy z tego, na czym polega wyjątkowość tych produktów i dlaczego świeca świecy nierówna.

Świece parafinowe

Świece parafinowe znajdziesz praktycznie w każdym supermarkecie, drogerii i dyskoncie. Parafina jest niestety pochodną ropy naftowej, w związku z czym spalanie jej w zamkniętych, niewentylowanych pomieszczeniach może być szkodliwe dla zdrowia. W tym czasie dochodzi do reakcji, podczas której wytwarza się toulen i benzol. Związki te mogą odkładać się w organizmie, a co za tym idzie przyczynić się do uszkodzenia układu oddechowego i nerwowego. Jeżeli podczas palenia tradycyjnej świecy wystąpił ból głowy to właśnie oznaka, że czas ją zgasić i porządzenie wywietrzyć pomieszczenie. Jeśli lubisz ten rodzaj świec, nie pal ich za często i staraj się regularnie wietrzyć mieszkanie. Warto również pamiętać o tym, by nie palić kilku na raz, bo stężenie niebezpiecznych substancji może okazać się zbyt wysokie.

Świece sojowe

Świece z wosku sojowego to świetna alternatywa dla szkodliwych świec parafinowych. Zostały one wykonane z naturalnego materiału, dlatego szczególnie dobrze  sprawdzą się zarówno u alergików, jak i osób z małymi dziećmi, czy kobiet w ciąży. Ich palenie nie wiąże się z wytwarzaniem niebezpiecznych toksyn, ponieważ w ich składzie nie znajdziemy szkodliwych substancji. W niektórych świecach z wosku sojowego znajdziemy jedynie olejki eteryczne odpowiedzialne za piękny zapach. Naturalne świece sojowe wymagają jednak specjalnego palenia. Powinno ono trwać nie mniej niż 3h. Dzięki temu wosk będzie wytapiał się równomiernie. Warto również pamiętać, by regularnie przycinać knot. Dzięki temu unikniesz problemów z nierównomiernym wypalaniem wosku. Świece sojowe zostały stworzone z myślą o ekologii. Ich palenie nie zanieczyszcza powietrza, a opakowania zwykle są biodegradowalne. Jeżeli cenisz sobie filozofię zero waste, to takie rozwiązanie będzie dla Ciebie idealne. Tego rodzaju świece znajdziesz na przykład na sensescandle.pl. Wówczas możesz mieć pewność, że zakupione świece sojowe wytwarzane są ręcznie. Poza tym idealnie nadają się na prezent, a bogactwo nut zapachowych sprawia, że każdy znajdzie coś dla siebie.

Teraz już wiesz co łączy i dzieli tradycyjne świece parafinowe od sojowych. Z taką wiedzą możesz śmiało ruszać na zakupy. Wybierz ulubiony zapach i ciesz się nim bez obaw o swoje zdrowie. Pamiętaj jednak by podczas palenia jakichkolwiek produktów trzymać je z daleka od dzieci oraz substancji łatwopalnych, a także unikaj przeciągów. Kiedy już w domu uniesie się piękny zapach, warto zgasić świecę i przyciąć knot. W ten sposób świeca będzie gotowa do kolejnego użycia.