Zdrowe życie w roku 2019

Postanowiłeś w roku 2019 zacząć żyć zdrowo? Jeszcze nie jest za późno, aby zmienić swoje nawyki. Z tego artykułu dowiesz się, jakie są sprawdzone i modne sposoby na rozpoczęcie zdrowszego trybu życia, począwszy od 2019 roku.

Stale zwiększająca się świadomość społeczna, rozwój technologii oraz napływające z zagranicy trendy pozwalają ludziom udoskonalać swoje życie i wprowadzać nowe nawyki, które pomagają im utrzymać doskonałe zdrowie przez długie lata.

Trening on-line

W roku 2019 niezwykle modne są e-ćwiczenia, które z pewnością przypadną do gustu wszystkim tym, którzy nie przepadają za dojeżdżaniem na siłownie na trening. Postęp technologiczny pozwala na kompleksowy trening między innymi dzięki goglom VR lub za pośrednictwem Skype’a. Brzmi znajomo? W podobny sposób w niedalekiej przeszłości ćwiczyły osoby urodzone w latach 80. i 90. Trening on-line to doskonały pomysł dla zabieganych, którzy chcą żyć zdrowiej, ale uważają, że nie znajdą czasu na dojeżdżanie na siłownie. To też doskonała opcja dla mieszkańców mniejszych miejscowości, w których nie ma siłowni czy punktów fitness.

Walka z psychoterraticą i nałogami

Psychoterratica to niedawno nazwana trauma, która najczęściej objawia się u mieszkańców wielkich miast, którzy nie znajdują czasu na obcowanie z naturą. Naukowcy zauważają, że brak połączenia z naturą może być odpowiedzialny za stany lękowe i depresyjne u niektórych mieszczuchów. Lekarstwem na tę przypadłość są tzw. kąpiele leśne, czyli kilkudziesięciominutowe spacery po lesie, podczas których uczestnicy koncentrują się na drobnych zadaniach, takich jak wsłuchiwanie się w leśne dźwięki.

Również walka z nałogami, a w szczególności z uzależnieniem od nikotyny jest niezwykle trendy w 2019 roku. Producenci e-papierosów prześcigają się we wprowadzaniu na rynek nowych wersji swoich urządzeń, które zostały udoskonalone technologicznie. Na przełomie roku 2018 i 2019 na rynek zostały wprowadzone ulepszone podgrzewacze dymu, które według producentów sprawiają, że palacze wdychają nawet do 90% mnie dymu, niż w przypadku zwykłych papierosów. Za największe zalety podgrzewaczy tytoniu należy też uznać brak brzydkiego zapachu tytoniu oraz dymu. Tego typu urządzenie jest bardzo skuteczne podczas procesu rzucania nałogu.

Zdrowe życie w roku 2019

Wegetarianizm lub ograniczenie zjadania zwierząt

Niejedzenie mięsa nie jest nowym trendem, ale w roku 2019 jest szczególnie popularny, głównie dzięki światowym gwiazdom, takim jak Jay-Z i Beyonce, którzy namawiają swoich fanów do przejścia na wegetarianizm albo do ograniczenie zjadania zwierząt. W nagrodę obiecują darmowe bilety na swoje koncerty. W podobny sposób odżywiają się inne światowej sławy osoby, takie jak Natalie Portman, Benedict Cumberbatch, Chris Hemsworth czy Dave Bautista.

Jeśli nie przekonuje Cię to, jak ogromny wpływ na klimat ma przemysł mięsny oraz to, w jakich męczarniach nierzadko giną zwierzęta, które trafiają później na Twój talerz, to być może przekonają Cię zdrowotne korzyści, które wynikają z niezjadania zwierząt lub z ograniczenia jedzenia mięsa na co dzień. Wegetarianie w stosunku do osób na diecie tradycyjnej mają o 32% mniejsze szanse na zachorowanie na serce oraz są o 18% mniej narażeni na zachorowanie ogółem na nowotwory. Amerykański Instytutu Badań nad Rakiem zaleca rezygnację z czerwonego mięsa w diecie, ponieważ liczne badania wiążą jedzenie czerwonego mięsa ze zwiększonym ryzykiem zapadnięcia na nowotwory, choroby krążenia oraz cukrzycę.